
A BMW frissen alapított ’i’ részlegének két újdonsága az elektromotorok csendes némaságába burkolózva igyekszik a Frankfurti Autószalonra. A papíron nagyon ígéretes modellek immár gyári videón is bemutatkoztak.
Az elektromos kisautó (i3) és a különösen hatékony szuperautó (i8) duója mozgásban legalább annyira futurisztikusnak hat, mint a képeken. Egy biztos: nagyon úgy néz ki, hogy az Ampera bemutatásával az Opel olyan hullámot indított meg, melynek révén alig 1-2 éven belül a jövő vesz körül minket.

Az már szinte biztos, hogy hamarosan nagyobb tömegek fognak elektromos autókkal közlekedni, igaz, még mindig várunk a gazdaságilag is megindokolható vételre. Az új idők szelét mi is meglovagoljuk – hamarosan meglepetésekkel és átalakításokkal érkezünk.
