
Az emelkedő üzemanyagárak, a szigorodó károsanyag-kibocsátási normák és a gazdasági változások hatása, illetve az ennek következtében érkező downsizing jelensége leginkább az Amerikai Egyesült Államok piacát formálta át. Most újabb, elsőre meredek hírrel gazdagodunk: a Ford Mustang következő generációja már négyhengeres motorral is piacra kerülhet.
A 2014-ben érkező modell a legfrissebb információk szerint az eddigi 3,7 literes, szívó V6-os helyett turbós, 2,3 literes négyhengeres benzinest kap majd alapmotorként, miközben az izmosabb változat nagyobb dinamikájáról egy 2,7 literes turbós V6-os gondoskodhat majd. Aggodalomra azért semmi ok: a fanatikusok számára az ötliteres V8-as is elérhető lesz, igaz ő sem ússza meg takarékoskodás nélkül: közvetlen-befecskendezést és egyéb módosításokat kap.
Képeinken a jelenlegi generáció modelljei láthatóak.
Ezzel főleg az üzemanyag-fogyasztás, és az ezzel összefüggő károsanyag-kibocsátás terén látunk majd radikális változásokat. A 305 lóerős alapmotor helyett érkező, valamivel alacsonyabb teljesítményű, de könnyebb és nyomatékosabb négyhengeres a jelenlegi 10,3 liter körüli átlagfogyasztást másfél-két literrel csökkentheti, de ilyen mértékű javulás várható az izmosabb hajtásláncok terén is. Ennek következtében – a kötelezően 500 lóerő feletti teljesítményű GT500-as kivételével – nem is találunk majd 10 liternél magasabb vegyes fogyasztású Mustangot a következő generáció sorában.
