
A japánok megerősítették, hogy az NSX nem csupán egy szép emlék marad a múltból, egy ikonikus sportautó, amelyet sosem feledünk, hanem a jövőben sem kell lemondanunk a kompromisszummentes sportautóként aposztrofálható típusról. A Honda kutatói és fejlesztői részlegének vezetője, Mibe Toshihiro a híres brit Autocar magazinnak mondta el, hogy a legendás NSX utódjának fejlesztése már gőzerővel folyik, sőt, bizonyos források szerint már 2012-ben magunk között köszönthetjük a négykerekűt.
Emellett azon információ is felszínre került, hogy a Honda elektromos és hibrid járművekkel kapcsolatos új programjának is része lehet az NSX fejlesztése, azaz mindenképp valamilyen érdekesebb hajtásláncra számíthatunk.

"Az elektromos és hibrid autók ugyanúgy élménydúsak is lehetnek, ahogy gazdaságosak is" - tette hozzá Toshihiro Úr. Régebben is már arról szóltak a híresztelések, hogy a régi, 1350 kg-os és mintegy 300 lovas NSX koncepciójától eltávolodnának valamelyest a japánok, azaz egy könnyebb vázszerkezet és modern hajtáslánccal felvértezett konstrukció került előtérbe ezek szerint is.
A koncepcióautót ráadásul már akár ebben a hónapban is megismerhetjük, hiszen épp most lesz esedékes a Tokiói Autószalon, ami kiváló alkalmat adna az NSX tanulmány leleplezésére, míg a már gyártásra megérett verziót valamikor 2012 elején mutatnák be. Emellett azt is meg kell jegyezni, hogy a tervezett dátumokat rugalmasan kezeli a Honda, ami a tavaszi földrengés súlyos következményei ismeretében abszolút érthető tény.

Ha már szóba kerültek a környezetbarát hajtásrendszerek, a Honda még azt is hozzátette, hogy hamarosan limitált példányszámban áruba bocsájtja Japánban, Kínában és az Egyesült Államokban első teljesen elektromos járművét, valamint egy konnektorról is tölthető hibrid is szerepel a japánok tervei között.
