
Manapság az aranyárakig kúszó benzinár egyértelműen takarékoskodásra int minket. Azonban a Volkswagen mert nagyot álmodni, létrehozni egy olyan autót, amellyel az egyliteres fogyasztás sem bizonyulhat lehetetlen küldetésnek. A jó hír, hogy a tesztek folynak, így reménykedve tekintünk a projekt elébe.
A fotókon meglepő módon már mindenféle álcázás nélkül fut a csúcsfogyasztással kecsegtető wolfsburgi éhezőművész, ennek köszönhetően gyakorlatilag minden egyes részlete megfigyelhető. Mivel a tesztelésnek már nem a korai szakaszában vagyunk, nagyon valószínű, hogy a gyártáskész modell közel azonos lesz a fotókon láthatóval.
A történet még 2009-ben indult, mikor is az L1 koncepció megszületett, azóta tart a folyamatos munka a VW garázsában, tavaly pedig a Formula XL1 tanulmánnyal kampányoltak a gyáriak.

Sejthető, hogy a gyártásba kerülő példányok neve az utóbbiéból következik majd. A keskeny kerekeken gördülő XL1 alacsony építésű, így légellenállása is az ideálishoz közelibb. A szakemberek ráadásul 0,9 literes fogyasztást ígérnek, ami soha nem látott takarékossággal egyenértékű. A liternél is alacsonyabb étvágy 24 g/km-es CO2 emissziónak felel meg. A limitált példányszámú gyártás 2013-ban indul meg.
