Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Jól működő olasz-német házasságot ritkán látunk, azonban ezúttal kellemes végeredményt adott a temperamentum és a rideg mérnöki munka egyvelege, nevezetesen a BMW és a Zagato közös munkája. A Z4 Zagato egyszeri, különleges autó, amely az olaszországi Concours d’Elegance elnevezésű rendezvényen mutatkozott be.

Igazi mestermunka minden vonala - galériaA BMW egyébként korábban már gyártott hasonlóan kívánatos kupét, a ’90-es évek végén ugyanis a Z3 a roadster változat mellett kupéformában is készült. Azóta viszont a bajorok nem érezték szükségét, hogy a kiváló sportautóból a nyitható tetejű verzión kívül másmilyet is készítsenek, az így tátongó űr viszont most eltűnni látszik, noha a szériagyártás szinte lehetetlennek tűnik.

Az átalakítás során az olasz fémszobrászok minden tudásukat és ízlésüket beleadták a remekműbe, aminek eredményeképpen a Z4 minden egyes eleme új formát ölt. A klasszikus Zagato elemek, így a jellegzetes hátsó traktus vagy a két buborékot formázó tető természetesen itt sem maradtak ki a repertoárból.

A bajor kupén a Zagato több helyen is otthagyta lenyomatát, így az autón feltűnő Z betűk, illetve a hűtőmaszk mintázata is az olasz manufaktúra tevékenykedésére utal.

A vezetési élmény garantált - galéria„Számomra a BMW Zagato Coupé egy különleges varázslatot jelent. Spontaneitással átitatott, kombinálva a Zagatóra jellemző, a hagyományostól eltérő megoldásokkal, amelyek egyedi eleganciát kölcsönöznek az autónak” – mesélte büszkén Norihiko Harada, a Zagato főtervezője.

Az utastérben viszont már visszafogottabb változtatásokkal szembesülhetünk, itt leginkább a finom anyagok és az ízléses betétek, valamint a különkiadást jelző szimbólumok jelentenek újdonságot egy mezei Z4-hez képest. Azt, hogy a BMW Zagato Coupé végül tényleg csak egyszeri csoda marad, vagy kis szériában gyártott különlegesség lesz-e, egyelőre nem tudni, hiszen a bajorok hivatalos közleményében semmilyen utalást nem találunk a jövőre nézve.

Viszont mindenképp bíztató, hogy az autó egy működő fémszobor lett, még a BMW tesztpályáján is végzett nagysebességű teszteket. Ameddig a két gyártó részéről hivatalos álláspont nem érkezik a Z4-es alapjain éledő Zagatót illetően, leginkább azt mondhatjuk, a bajorok jelen pillanatban a reakciókra várnak és azok alapján határoznak majd a jövőről.