
Helyenként borús időjárás ide vagy oda, ismét jó hírrel kezdhetjük a hetet: a MOL nyolc forinttal csökkenti a benzin, hattal pedig a gázolaj árát szerdától.
Az enyhítés jól jön, ugyanis május végén ismét emelkedésbe kezdtek az üzemanyagok árai. A pozitív változással a benzin országos átlagára 421, a gázolajé pedig 426 forint lesz. Ennél persze tankolhatunk lényegesen drágábban, de kedvezőbben is: a legolcsóbb és a legköltségesebb töltőállomások árai közötti különbség elérheti a literenkénti 30 forintot mindkét üzemanyagtípus esetében.
A csökkenés hátterében az üzemanyagok dollárban mért átlagos jegyzésárának csökkenése és a forint dollárral szembeni erősödése áll.
