Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Az önfelfújó gumi ötlete még mindig eléggé utópisztikusnak hat, pedig a mai technológiai fejlettségi szinten a különleges szolgáltatás megoldása koránt sem lehetetlen – ráadásul nem is lenne túl drága feladat.

Ezúttal a Goodyear jelentkezett saját megfejtéssel a témakörben. Az AMT (Air Maintenance Technology, azaz kb. légnyomás-megtartó technológia) rendszer egy miniatűr kompresszort használ, amely a gumin belül foglal helyet. Amikor a szenzorok az abroncsban a legkisebb mértékű nyomásvesztést érzékelik, a kis műszer beindul és helyreállítja a nyomást. Mindezt ráadásul az autóval történő összeköttetés nélkül, a kerék forgási energiájából táplálkozva teszi.

Jean-Claude Kihn, a gyártó technikai vezetője nyilatkozatában elismerte, hogy már régóta foglalkoztatja őket az önfelfújó abroncs gondolata. „A gumi, amely megtartja a beállított légnyomást már régóta az autóvezetők álma. Hamarosan olyan áttörés lesz ezen a téren, amely után az emberek majd azon csodálkoznak, hogyan élhettek eddig nélküle.”

Az érdekes megoldás szériagyártásba való bekerüléséről egyelőre nem nyilatkozott a gyártó. Jelenleg a Goodyear fejlesztői egy másfél millió dolláros projektbe kezdtek a gumik gördülési ellenállásának további optimalizálása kapcsán, így valószínű, hogy az önfelfújó technológia is a jövő zenéje marad.