Mi sem jelzi jobban, hogy talán már kilábalóban vagyunk az autóipart alapjaiban megrengető gazdasági válságból, mint az új autók eladási statisztikáinak javulása. A BMW is mérlegelte első féléves teljesítményét, amely a gyártó szempontjából hibátlanra sikerült: növekedtek a féléves eredmények, ráadásul a júniusi eladások havi rekordot döntöttek.
Ian Robertson a BMW értékesítési és marketing vezetője elmondta, minden idők legjobb eredményeit érte el a vállalat: „Ezek a számok a
Ian Robertson büszke az eredményekre - joggalBMW, a MINI és a Rolls-Royce erős piaci pozíciójára utalnak világszerte. Célunk, hogy folytassuk a kiegyensúlyozott növekedést mind a fejlett, mind a fejlődő piacokon” – nyilatkozta Robertson.
A június havi eladások tekintetében összesen 165.855 darab autóról beszélünk, ami 15.9 %-os javulást jelent 2010 júniusához képest – ez a mérőszám természetesen tartalmazza a BMW csoport minden tagjának eredményét, azaz a propelleres autókon kívül a MINI és a Rolls-Royce modelleket is. Mindeközben a féléves rekord is megdőlt, a tavalyi első hat hónaphoz képest 19.7 %-kal több autónak találtak gazdát.
Féléves viszonylatban a BMW 17.8, a MINI 29.8, míg a Rolls-Royce elképesztő, 64.1 %-os növekedést realizálhatott. További érdekesség, hogy minden kontinensen jelentősen javultak az értékesítés statisztikái: Európában 12.3, Amerikában 18.7, míg Ázsiában 47.3 %-kal több autót adtak el, mint a tavalyi év hasonló időszakában. Biztató, hogy a magyarországi forgalmazás is belendülni látszik, amit a BMW eladásainak 2010. első félévéhez viszonyított 50 %-os javulása fémjelez.

A legtöbb modellt sorrendben Németországnak, az Egyesült Államoknak és az autóipar jelenlegi aranybányájának, Kínának kellett leszállítani. A legmarkánsabb növekedést Törökország produkálta 179.6 %-kal, de India (107,2%), Korea (71,9%) és Brazília (69%) is szép eredményeket szállított. A szakemberek szerint az új BMW X3 sokat lendített a forgalmazáson, ám a legnépszerűbb modell címet továbbra is az 5-ös széria viselheti magán.

