
Habár a BMW M divíziója mindig is alaposan kitett magáért és remeknél remekebb bajor sportolókat nevelt ki, ezúttal úgy hírlik, nagyobb fába vágnák a fejszéjüket, hogy a legnagyobbakkal kelhessenek versenyre. Igaz, már nem először halljuk, hogy saját modellt építenének, azonban most úgy tűnik, motiváltabbak, mint valaha.
Természetesen nem másra várnak, hanem a BMW engedélyező szavára, viszont a döntés előtt alapos elemzésnek kell történnie, amelynek során kiderül, hogy egy ilyen modell életképes lehet-e, a piac hogyan fogadná, illetve mekkora profit realizálódhatna a forgalmazással. Amennyiben a szakértők úgy vélik, nem képes nyereséget termelni az M részleg különálló modellje, továbbra is csak álom marad a bajor szupersportautó létrehozása.

Pedig talán a BMW kínálatából pontosan ez hiányzik. A riválisok már mind rendelkeznek hasonlóval, hiszen az Audinak ott az R8 – amit végülis a Lamborghini felvásárlása miatt volt könnyű életre hívni – , a Mercedes-Benznél ott az SLS AMG, a Lexus pedig az LF-A sikereire lehet büszke. Az igazán ütős kihívók pedig még nagyobb motivációt generálhatnak az M szakembereiben.
Az M divízió korábbi feje, Dr. Kay Segler a Párizsi Autószalonon nekünk is elárulta, hogy az 1 M Coupét is végül keresztülvitték komolyabb puhítás nélkül, pedig mások alaposan megkérdőjelezték akkoriban annak üzleti sikerét, igaz, akkoriban még tagadta a saját modell fejlesztését, éppen az anyagi megfontolásra hivatkozva. Amennyiben sikerrel járnak, akár a kedvező fogadtatású M1 Hommage is adhatja az alapjait a vetélytársak skalpjaira éhes BMW M modellnek.
