
A Ford és a PSA már több mint 12 éve dolgozik együtt dízelmotorokon, mely kapcsolatnak egészen mostanáig mintegy 20 millió darab népszerű, és jól megkonstruált erőforrás volt a gyümölcse. A két óriás azonban úgy döntött, hogy a nagyobb lökettérfogatúak tekintetében ezután külön utat járnak.
Eddig két motorcsalád esetében kooperált a Ford és a PSA, mégpedig egyrészt a kisebb, 1,4-1,6 literesek, illetve a két liter és az a feletti kategóriában (a 2,2 literes dízellel a Ford Mondeo és a PSA két középkategóriása is járt nálunk). Nemrég a PSA és GM léptek szövetségre, azonban bármilyen nehéz is elhinni, ennek semmi köze a Fordtól való eltávolodáshoz. „A döntésnek semmi köze a GM-hez. Ez nem függ a össze a szövetség terveivel” – tette hozzá a Peugeot szóvivője.
A szakítás után mind a Ford, mind a PSA saját kétliteres, illetve ezeknél nagyobb hengerűrtartalmú dízelmotort fejleszt, a kisebb egységek tekintetében viszont megmarad a közösködés. „Ennek a döntésnek nincs hatása a szóban forgó motorok jelenleg is zajló gyártására, és a 2014-től életbe lépő Euro 6 emissziós normáknak megfelelő változatokra sem” – áll a Ford és a PSA közös közleményében.
