
A Mercedes hivatalosan bejelentette az SLK modellsorozat AMG sportkivitelének érkezését, amellyel első ízben a Frankfurti Autószalonon lesz szerencsénk találkozni. Fotókkal, videókkal ugyan még nem érkezett a gyártó, ám egy felettébb érdekes részletet osztott meg velünk, mégpedig az autó lelkével kapcsolatban.
A szakmában szinte mindenki lefogadta volna, hogy a spórolás illetve a széndioxid-kibocsátás leszorítása érdekében egy feltöltött erőforrással érkezik a típus – sőt, a legtöbb találgatás szerint egy új fejlesztésű V6-os turbós egység került volna az SLK AMG motorházteteje alá -, ám ezzel ellentétben egy 5,5 literes, vagyis nem éppen a downsizing jegyében fogant V8-as szívó benzinmotor duruzsol majd a lemezek alatt.

Az M152 kódjelű 5,5 literes egység blokkját illetve alapjait a nagyobb AMG-modellekben szolgáló, új fejlesztésű kétturbós, M157 kódjelű motor adja, ám a feltöltők hiánya miatt a csúcsteljesítmény ezúttal természetesen alacsonyabb: a gyári közlemény szerint 422 lóerő leadására lesz képes a V8-as, melynek csúcsnyomatéka eléri az 540 Nm-t. Ám hiába van szó sportmodellről, ezeknél a számoknál is nagyobbat üt a szenzációsan alacsony 8,5 liter/100 km-es (!) vegyes fogyasztási érték.
Hogy mivel érték el ezt a mérnökök? Egyrészt egy hatékony, start-stop rendszerrel is kiegészített hétsebességes bolygóműves AMG automataváltóval, másrészt a motor optimalizálásával illetve a közvetlen befecskendezéssel – de ennél is többet spórol a hengersor-lekapcsolás, amellyel a vezérlés 30 ezredmásodperc alatt képes 8-ból négyhengeressé varázsolni a motort (vagy fordítva). A négyhengeres üzemmód különben kizárólag 800-3600-as fordulatszámok között működhet, s még ilyenkor is 230 Nm-nyi nyomatékkal gazdálkodhat a sofőr. Az SLK 55 AMG menetteljesítményeiről még nincsenek adatok, ám 4,5 másodperc körüli 0-100-as sprintidőt jósolhatunk az autónak.

