
Az Opel a 2012-es évre egyelőre a takarékoskodás és a kesévbé környezetszennyező üzemelés terén próbál egyre többet nyújtani. Igaz, apró lépésekkel, mégis határozottan haladnak a cél felé a széndioxid-kibocsátás elleni harcban a németek, ahol minden egyes g/km-nek jelentősége van.
A jövőben az ecoFLEX rendszer még több modellhez lesz rendelhető, ráadásul a start-stop elektronika a teljes palettára kiterjed, így a Corsától kezdődően egészen az Antaráig bármibe kérhető a 2012-es modellévtől. Mindenképp örvendetes az Opel részéről a motor leállítását menedzselő elektronika szélesebb körökben való terjesztése, hiszen már nem egyszer tapasztaltuk, hogy egy jól megkonstruált start-stop a városi forgalomban aranyat ér.
Emellett fontos, hogy az Insignia új alapmotort kap. A kissé öreg 1,8-as szívó benzines a maga 140 lóerejével egyrészt nem is volt egy teljesítménybajnok, másrészt a gazdaságossága is hagyott némi kívánnivalót maga után, így érthető, hogy a rüsselsheimiek a vele megegyező csúcsteljesítményű, az Astrában illetve a Merivában már többször bizonyított 1,4-es turbót illesztik a helyére. A takarékos kis feltöltős négyhengeres és az Insignia párosával az ecoFLEX család tovább gyarapodik, ráadásul az alsó burkolattal, hatfokozatú kézi váltóval, start-stop elektronikával és a csökkentett gördülési ellenállású 17 hüvelykes felnikre húzott abroncsokkal mindösszesen 5,7 literes étvággyal büszkélkedhet az Opel középkategóriása. Eközben a 0-100-as sprintet 10,9 szekundum alatt futja, azaz a menetteljesítmények terén sem kell nagy kompromisszumokat kötnie annak, aki az új alapmotorral vinné haza az Insigniát.
Az 1.4T-vel jól jár az Insignia és tulajdonosaAz Opel azonban nem csak az alapmotor terén hozott változtatásokat az Insignia életében: a kétliteres turbóval szerelt összkerekes modellek ezentúl még több tagot számláló ménesből gazdálkodhatnak. A négyhengeres turbómotor teljesítményét 220 lóerőről és 350 Nm-ről tovább fokozták a mérnökök, és most már 250 lóerő illetve 400 Nm áll a 4x4 2.0T változatot preferáló sofőr rendelkezésére, amivel a fogyasztás a gyártó ígérete szerint akár 8,4 liter is lehet, ráadásként a 7,5 másodperces gyorsulás szintén korrekt érték egy ekkora, ilyen nehéz modelltől. Az elsőkerékhajtású verzió teljesítménye marad a régi, ám a fogyasztás ezen kivitel esetében is csökken néhány decivel.
