Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

2011. szeptember 10-én jelentős burkolat-felújítási munkálatok kezdődnek az M1-es autópálya Biatorbágy és Tatabánya közötti szakaszán. A november elejéig tartó beruházás ideje alatt a 17. és 44. km szelvények között újítja fel az ÁAK Zrt. a külső sáv egyes szakaszait a pálya két oldalán. A terelések és sávszűkítések ellenére az autósok a munkálatok ideje alatt is irányonként két-két forgalmi sávot folyamatosan használhatnak majd.

Szombaton a forgalomterelés kiépítésével kezdődik meg az M1-es autópálya 17-44. km szelvénye közötti szakaszának burkolat-felújítási munkálata. Az ÁAK Zrt. kezelésében lévő útszakaszok közül az M1 autópálya ezen szakasza van jelenleg a legkritikusabb állapotban, ami a megnövekedett forgalomnak, ezen belül is a jelentős tranzit teherforgalomnak köszönhető.

A fenntartási munka során szakaszosan, összesen mintegy 11 km hosszban újul meg a külső sáv burkolata. A többrétegű aszfaltozással járó burkolatcsere során az alapréteget is javítani fogják.

Az illetékesek kérik az arra közlekedőket, hogy fokozott figyelemmel, a sebességkorlátozások betartásával közelítsék meg a munkavégzés helyszínét, hiszen a különböző szakaszoknál más-más forgalmi sávban várható a terelés, valamint fokozottan óvják az ott dolgozók testi épségét. Az Állami Autópálya Kezelő Zrt. az érintett szakaszokon közlekedők türelmét és megértését kéri.