Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

A Mercedes-Benz nem csupán gyárat épített és munkahelyeket teremtett Kecskeméten, hanem a megnyitó óta további fejlesztéseken, újabb munkahelyek megvalósításán töri a fejét. Hamarosan a B-osztály mellé új modell érkezhet, miközben a munkaerő képzése már zajlik. Alig több mint 2 hónapja indult meg a termelés a Daimler AG magyarországi gyárában, máris örömmel számolhatunk be róla, hogy a csillagos márka további bővítést tervez. Az általunk is vallatóra fogott B-osztály mellett a kecskeméti üzemben készül majd az új négyajtós kupé, a CLA is, amelynek próbagyártása már az év második felében megkezdődhet.

Az alkalmazottak szakképzése pedig mindeközben zajlik, nem csupán a kecskeméti képzési központban, hanem a gyártó németországi telephelyén, Rastattban is. Jelenleg 2500 főnek ad munkát a Mercedes-Benz a hazai gyárban, azonban az év végre ezt a számot 3000-re szeretnék feltornászni.

Hogy a dolgozók élete minél zökkenőmentesebb legyen, településbörzét szervez a gyártó, ahova Kecskemét 60-80 km-es körzetéből, mintegy 25 környező településről érkeznek majd a bemutatók, hogy a dolgozók június 12-én főként lakhatási kérdésekben minél jobb lehetőséghez juthassanak.

A gyár vezetése azt reméli a börzétől, hogy az elsősorban családos dolgozóknak valós megoldást nyújthat a rendezvény, s mindenki megtalálja a számára legkedvezőbb lakhatási, ill. bejárási lehetőséget.