Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

A Hyundai Veloster a sportosabb vonalon indult el, ám csak kisebb izmokkal: a 140 lóerős 1,6-os közvetlen benzinbefecskendezéses szívómotor eddig egyedül árválkodott a palettán. Ez hamarosan megváltozik: a gyártó ugyanis most rántotta le a motor turbós kiadásáról a leplet, amely csakhamar megjelenik a kínálatban. De mellette dízelfronton is erősít a márka.

Az 1,6 T-GDI -vel már nem lesz vérszegényEgészen pontosan az 1,6-os turbótöltővel felpaprikázott verziójáról (Gamma 1,6 T-GDI) és egy kétliteres dízelmotorról szól a fáma, amelyek közül előbbi teljesen új erőforrásként debütál majd a háromajtós szerzetben. A bemutatót a a tegnapi nap folyamán tartották a Hyundai fejlesztői központjához közeli Rolling Hills Hotelban, Koreában.

A benzinmotorok családjának legújabbik tagja tehát a kettős megfúvású turbótöltővel lélegeztetett 1,6-os közvetlen befecskedezéssel szerelt négyhengeres, amely továbbá kétoldali szelepvezérléssel is rendelkezik, így nem csoda, hogy 204 lóerős teljesítménye felülmúlja a többi gyártó hasonló lökettérfogatú turbósáét. A maximális teljesítmény 6000-es percenkénti főtengelyfordulaton, míg a 265 Nm-es csúcsnyomaték 1750-es fordulaton jelentkezik. Természetesen a két csúcsérték a piacoktól függően minimálisan eltérhet ettől.

A 2012-ben a Velosterben debütáló turbómotort természetesen a későbbiekben a többi Hyundai is megkapja, ráadásul az új erőforrás nem csupán az Euro 5-ös, de a kaliforniai ULEV-2 (Ultra Low Emission Vehicle – ultra-alacsony kibocsátású jármű) normáinak is eleget tesz. A motor fejlsztésébe egyébként összesen 52 hónapnyi időt és 44.4 millió eurót öltek.

A benzines mellett nem feledkezünk meg a kétliteres turbódízelről sem, amely 150 lóerővel és 382 Nm-rel felvértezve megfelel már az Euro6-os normáknak is. Ezt a motort ugyanúgy megkapja a legtöbb Hyundai modell, ráadásul a Santa Fe hamarosan érkező utódjában is ott lesz.