Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Az Opelekbe jelenleg is szerelt, 1,6 literes turbómotor már az Astrában és az Astra GTC-ben is tiszteletét tette szerkesztőségünknél. Igaz, a gyártó modelljei figyelemre méltóak, a 180 lovas egység viszonylag szerény hatékonysága okán mégsem a legversenyképesebb darab, mely hiányosságot egy teljesen új turbómotorral küszöbölik ki a rüsselsheimiek.

Külön öröm lehet számunkra, hogy az új négyhengeres az Opel szentgotthárdi üzemében készül majd. Az európai fejlesztésű motor esetében a cél egy erősebb, mégis takarékosabb szerkezet megalkotása, ami a gyáriak ígérete szerint sikerült is, hiszen az 1598 cm3 lökettérfogatú egységben minden korszerű technikai újdonság tetten érhető. Ennek megfelelően a turbótöltőn túl a start-stop rendszer, és a közvetlen befecskendezés sem hiányzik a repertoárból. „Mindössze 12 hónap alatt három új motorcsaládot indítunk. Ez jelzi, hogy milyen tempóban újítjuk meg termékeinket“ - mondta az Opel vezérigazgatója, Karl-Friedrich Stracke.

„Új, 1,6 literes, közvetlen befecskendezéses turbómotorunk egy nyomatékóriás, amely harmonikusan fejti ki az erejét, és rendkívül halkan jár“ - egészítette ki a mondandókat Thomas Johnen, a rüsselsheimi Opel benzinmotor-fejlesztés vezetője.

Az új 1.6 Turbo két teljesítményszinten áll majd rendelkezésre: 175 és 200 lóerővel lesz kérhető, utóbbi maximális, 300 Nm-es nyomatéka már 1700-as percenkénti fordulaton rendelkezésre áll, a csúcsteljesítményt pedig 4700-as fordulaton adja le. Jó hír, hogy a korábbi, kissé iszákos egység után a fogyasztás terén is diadalmaskodó motort ígér az Opel, egészen pontosan 13 %-os fogyasztás-, és CO2 emisszió-csökkenés szerepel a hivatalos közleményben, ami 5,9 literes vegyes átlagfogyasztást jelentene. Az új motor mindegy 12 hónapon belül mutatkozik be az Opel modelljeiben.