Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

A Mercedes-Benz mai bejelentése szerint a jövőben az S 350 BlueTEC modell szériában start-stop rendszert kap, melynek eredményeként az eddigi 6,8-ról 6,2 l/100 km-re csökken a jármű fogyasztása.

Minden idők legtakarékosabb V6-os S-osztályában pedig teljesítményben sincs hiány: a zászlóshajó erejét háromliteres dízel szolgáltatja, szám szerint 258 lóerőt és 620 Nm nyomatékot. Az erőforrás ráadásul már a 2014-től életbe lépő Euro 6-os károsanyag-kibocsátási normáknak is megfelel, köszönhetően az Adblue névre hallgató kipufogóoldali gázkezelésnek. A start/stop rendszer a fogyasztással együtt a széndioxid-kibocsátást – és nem utolsó sorban az alapjárati zajt – is csökkenti: 177-ről 164 g/km-re.

Még kevesebb károsanyagot hagy maga után és a zajterhelés is mérsékeltebb.

A takarékoskodás fokozásában ezúttal a sokak által megvetett, „benzinfaló” AMG-verziónak is komoly szerepe van - ugyanis annak 6,2 literes motorján alkalmazták először a TWAS fedőtechnológiát, amelyet a mérnökök a BlueTEC-nél is bevetettek. Az eredmény 3 százaléknyit játszik közre a fogyasztáscsökkentésben, miközben 4,3 kilogrammal csökkenti a motor tömegét.

A még takarékosabb S 350 BlueTEC alapára változatlanul 22,416 millió forint marad, miközben a hosszított tengelytávú kivitelért további 2,15 millió esedékes.

Belül hamisítatlan luxus - mégse róvunk nagyobb terhet a környezet nyakába.

Mellette a kínálat többi tagja is nemrégiben újult meg – ráadásul épp a takarékosság jegyében: a 350-es, 306 lóerős benzines 7,6 literes, míg a 435 lóerős, turbós S 500 9,4 literes vegyes fogyasztással örvendezteti meg tulajdonosát. A kínálat legétvágytalanabb motorja egyébként a négyhengeres, két turbóval lélegeztetett, 2,2 literes, 204 lóerős 250 CDI, amely az S-osztályt 5,7 liter gázolajból viszi el 100 km-nyit – feltéve, ha kifizetjük az érte esedékes legalább 20,7 millió forintot.