
Az elmúlt heti mérsékelt üzemanyagár-növekedést - 2, illetve 3 forinttal drágult a benzin és a gázolaj - szerdán ismételten áremelés követi. A hazai töltőállomásokon a hét közepétől a 95-ös literjéért 4 forinttal kell többet otthagyni, miközben a dízelüzemű autók étvágyát literenként 2 forinttal drágábban csillapíthatjuk majd.
Ezúttal nem volt meglepetés, hogy drágulni fognak az üzemanyagok, ugyanis a finomított termékek ára továbbra sem csökkent, ráadásul csekély mértékben, ugyan, de a forint is gyengült a dollárral szemben. Az áremelkedést követően a hét közepétől a benzin literje átlagosan 423-424 Ft-ra emelkedik, eközben a gázolaj céduláján 437-438 forintos összeg szerepel majd. Az elmúlt hetekben történt árváltozások egyébként szűkebbre zárták az ollót, azaz a benzin és a gázolaj árának differenciája - igaz lassan, de - csökkent, immáron 'csak' 14 forinttal kell többet fizetniük a dízelmotorral szerelt autók tulajdonosainak, pedig karácsony tájékán a külnbség bőven járt 20 Ft felett is.
A legolcsóbb és a legdrágább kutak árai között természetesen továbbra is megmarad a jól megszokott 25-30 forint körüli eltérés.
