Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Az Aston Martin sportautógyártó és a Zagato formatervezői stúdió közös munkássága egészen 1961-ig vezethető vissza: az említett évben került piacra a brit-olasz koprodukció első gyümölcse a csodaszép Aston DB4GT személyében, melyet további limitált modellek követtek.

Nem nehéz kiszámolni, hogy az elegáns, könnyed vonalvezetésű DB4GT sportkocsi megjelenése óta kereken 50 év telt el, egy ilyen évfordulót pedig vétek lenne kihagyni - és mivel mással lehet leginkább megkoronázni a két cég kapcsolatát, mint egy újabb közös ünnepi munkával?!

Az Aston Martin a mai nap folyamán be is jelentette, hogy mérnökei az olasz formatervezőkkel egyetemben szorgosan, éjt nappallá téve dolgoznak egy különlegességen (melynek alapjait állítólag a V8 Vantage biztosítja), a négykerekűt pedig a nagyközönség még ebben a hónapban, a Concorso d’Eleganza Villa d’Este kiállításon láthatják – ott, ahol a Ferrari Super America 45 is bemutatkozik.

Egyéb részletet nem árultak el az illetékesek, így a fenti ízelítő kép létén kívül csupán annyit tudunk, hogy a szériagyártásról az érdeklődés fejében dönt majd a két cég vezetősége, bár a gazdag sportautó-kedvelőket ismerve érdeklődésből bizonyára nem lesz hiány. Amennyiben a modell zöld utat kap, már 2012-ben megkezdődhet a szériagyártása, természetesen limitált példányszámban; és persze méregdrágán...