
A Toyota a saját módszerével száll be az Audi és a Peugeot Le Mans-i dízel csatájába: hibriddel. A következő legendás 24 órás versenyen, 2012-ben már viszont is láthatjuk a prototípus kategóriában induló japán versenyautót.
A Toyota Motorsport által épített LMP1 kategóriájú négykerekű hajtóművét teljes egészében a Toyota készíti majd Japánban, miközben a felkészülésben a német Forma-1-es központ is közreműködik. Itt készül majd a karosszéria is.
A projekt már meglehetősen előrehaladott, úgyhogy valószínűleg az első hóolvadást követően, jövő év elején már a Nordschleifén látjuk majd körözni a hibrid Toyotát, amely a gyártó tervei szerint új fejezetet ír a Le Mans-i történelemkönyvbe.

A japánoknak egyébként nem újdonság a hibrid versenyzés: augusztusban épp egy Toyota színekben induló autó döntötte meg az elektromos autók rekordidejét a Nürburgring nagykörén. Le Mans-ban pedig utoljára a 90-es évek végén láthattunk Toyota versenyautót.
